Dit is de Dag

NPO Radio 1 / EO
Dit is de Dag
Último episódio

1725 episódios

  • Dit is de Dag

    Nog meer aandacht naar leesvaardigheid! Maar die andere vakken dan?

    18/06/2026 | 9min
    Ondanks miljoenen-investeringen in het taalonderwijs kunnen Nederlandse kinderen nog steeds heel slecht lezen. Nederland bungelt onderaan in Europa. Alleen Griekenland doet het slechter. Daarom kondigde staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs extra investeringen aan om het leesniveau omhoog te krijgen! Maar wat moet er dan gebeuren? Een discussie met :
    * David Roelofs van Stichting meer leren op school
    * Tamar van Gelder van Stichting Lezen

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!   (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN)

    Het beste van DIT in je mailbox:  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
    ✉️ Nieuwsbrief  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Volgens Lilian Marijnissen is onze samenleving is te ingewikkeld en te duur gemaakt. Zij zoekt uit waar het misgaat.

    18/06/2026 | 12min
    Of je nu in de problemen komt met je huurbaas, de belastingdienst of gewoon geen geld meer hebt voor de dagelijkse boodschappen: voor veel mensen is onze samenleving veel te ingewikkeld en te duur gemaakt. Vooral voor mensen met een laag of middeninkomen zorgt dit voor problemen. Dat schrijft 'kwartiermaker' en voormalig SP-leider Lilian Marijnissen deze week in een tussenrapportage. 

      

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN) 

    Het beste van DIT in je mailbox:  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
    ✉️ Nieuwsbrief  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Is een Nationaal Hitteplan nodig of overbodig?

    18/06/2026 | 18min
    Om kwetsbare personen zoals ouderen, kinderen en langdurig zieken te beschermen tegen de warmte is sinds vanochtend het Nationaal Hitteplan van kracht. Is dat nou nodig over overbodig. een gesprek met: 

    * Werner Hagens, coordinator Nationaal Hitteplan bij het RIVM
    * Edwin van der Strate namens het Klimaatverbond Nederland
    * Martin van Staveren, expert op het gebied van risicomanagement

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN) 

    Het beste van DIT in je mailbox:  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
    ✉️ Nieuwsbrief  (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Helpt een fastfoodvrije wijk in Haarlem tegen obesitas?

    17/06/2026 | 12min
    De nieuwbouwwijk Hart voor Oostpoort in Haarlem moet een fastfoodvrije wijk worden. Daar is een meerderheid van de gemeenteraad voorstander van. Kinderen worden steeds dikker en dat kun je voorkomen door het aanbod van ongezond voedsel te weren, zo is de gedachte. Maar is dit een taak van de gemeente?

    In Dit is de Dag gaat Jan Willem Wesselink in gesprek met:
    * Jacqueline van den Broek, fractievoorzitter Partij voor de Dieren Haarlem 
    * Ruben Terol, raadslid VVD Haarlem 

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! 
    Het beste van DIT in je mailbox: ✉️ Nieuwsbrief 

    Ruben Terol van de Haarlemse VVD vindt dat Haarlemmers zelf kunnen kiezen wat ongezond is en wat niet. Waar bemoeit de overheid zich mee? 

    t is een voorstel van twee partijen in Haarlem. PAls het aan Jacqueline van den Broek Partij voor de Dieren in Haarlem ligt, wordt de nieuwbouwwijk Hart voor Oostpoort een wijk waar je geen fastfood kunt kopen. Kinderen worden steeds dikker en dat kun je voorkomen door het aanbod van ongezond voedsel te weren, zo is de gedachte. Ruben Terol van de Haarlemse VVD vindt dat Haarlemmers zelf kunnen kiezen wat ongezond is en wat niet. Waar bemoeit de overheid zich mee?
  • Dit is de Dag

    Nieuwe verhoudingen op het wereldtoneel door vredesdeal Iran en VS?

    17/06/2026 | 18min
    Na maanden van oorlog is er een akkoord tussen Amerika en Iran. De verwachting is dat Trump vrijdag zijn handtekening zet onder een veertienpuntenplan dat vandaag uitlekte. Is dit een duurzame vredesdeal en wat zegt het over de rol van Amerika op het wereldtoneel?

    In Dit is de Dag gaat Jan Willem Wesselink in gesprek met:
    * Michel Don Michaloliákos, geopolitiek expert 
    * Kenneth Manusama, Amerikakenner 

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! 
    Het beste van DIT in je mailbox: ✉️ Nieuwsbrief
Mais podcasts de Comentários de notícias
Sobre Dit is de Dag
Dit is de Dag is een stevig opiniërend programma van de EO. Dagelijks wordt er gedebatteerd over actuele onderwerpen of wordt de gast van de dag geinterviewd.
Site de podcast

Ouça Dit is de Dag, Pauta Pública e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções
Dit is de Dag: Podcast do grupo