PodcastsNotíciasDit is de Dag

Dit is de Dag

NPO Radio 1 / EO
Dit is de Dag
Último episódio

1545 episódios

  • Dit is de Dag

    Amerika helpen in de Straat van Hormuz?

    16/03/2026 | 19min
    Europese landen zijn niet happig op een missie in de Straat van Hormuz. Ondertussen willen ze ook de VS niet tegen zich in het harnas jagen en is het ook in ons belang dat die olietankers heel snel weer gaan varen. Wat te doen? Dat vraagt Margje Fikse aan:
    * Emeritus hoogleraar internationale betrekkingen Henk Overbeek
    * Michel Don Michaloliákos van het Haagsch Instituut GeopolitiekNu

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!  (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g)

    Het beste van DIT in je mailbox:
    📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    De wijkrechter als oplossing voor elke burenruzie?

    16/03/2026 | 8min
    Vandaag was staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op bezoek bij de wijkrechter in Amsterdam. Sinds 2019 hebben we wijkrechtspraak in Nederland en daar wil dit kabinet graag mee door.

    Wat doet de wijkrechter en is het effectief? Een gesprek met staatssecretaris Van Bruggen.

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g) 

    Het beste van DIT in je mailbox:
    📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Moet de koopzondag overal worden toegestaan?

    16/03/2026 | 15min
    Nog twee dagen en dan mag u naar de stembus voor de gemeenteraad. En op deze laatste dagen praten we over lokale thema's die in heel het land spelen, zoals bijvoorbeeld: moeten gemeenten de koopzondag toestaan?

    Margje Fikse spreekt:
    * Anja Hulsbergen, lijsttrekker van Gemeentebelangen Neder-Betuwe
    * Dirk Remmelzwaal, lijsttrekker van SGP Katwijk

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!  (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g)

    Het beste van DIT in je mailbox:
    📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Mirjam Bikker (ChristenUnie) over brandstichting in Rotterdam, boa's en gehandicaptenzorg

    13/03/2026 | 23min
    Rotterdam werd vandaag opgeschrikt door brandstichting bij een synagoge. Is hier sprake van een antisemitische aanslag?  

    Dat en meer bespreken we met Mirjam Bikker, de politiek leider van de ChristenUnie.
  • Dit is de Dag

    De toekomst van Tata Steel in Nederland

    13/03/2026 | 13min
    Het Openbaar Ministerie heeft de administratie van Tata Steel gevorderd in een stafrechtelijk onderzoek naar gezondheidsschade. Het bedrijf lag deze week sowieso al onder vuur: 117 wetenschappers, waarvan 80 economen, riepen het Kabinet op om een miljardensubsidie aan Tata Steel niet door te laten gaan. Bij de huidige plannen zou de regering de subsidie uiterlijk in september definitief maken. Is dat wel zo'n goed idee, en is er een toekomst voor Tata Steel in Nederland?

    Margj Fikse gaat daarover in gesprek met:

    - Daniël van der Berg van JA21. 
    - Ines Kostić van Partij voor de Dieren

Mais podcasts de Notícias

Sobre Dit is de Dag

Dit is de Dag is een stevig opiniërend programma van de EO. Dagelijks wordt er gedebatteerd over actuele onderwerpen of wordt de gast van de dag geinterviewd.
Site de podcast

Ouça Dit is de Dag, O Assunto e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções

Dit is de Dag: Podcast do grupo

Informação legal
Aplicações
Social
v8.8.0 | © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 3/17/2026 - 9:30:15 AM