PodcastsNotíciasDit is de Dag

Dit is de Dag

NPO Radio 1 / EO
Dit is de Dag
Último episódio

1496 episódios

  • Dit is de Dag

    Christelijk vasten en Ramadan starten tegelijk: 'Focus op waar het echt over gaat'

    17/2/2026 | 15min
    De veertigdagentijd en de ramadan beginnen dit jaar gelijktijdig. Een kalendertechnisch toeval dat eens in de dertig jaar voorkomt. Hoe leven moslims, protestanten en katholieken naar de vastentijd toe? 

    In Dit is de Dag gaat presentator Jan Willem Wesselink in gesprek met:
    * Eline Hoogenboom, van het christelijke vrouwenplatform Villavie
    * Frank Bosman, cultuurtheoloog
    * Joram van Klaveren, islam-bekeerling

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!  

    Het beste van DIT in je mailbox: 
    ✉️ Nieuwsbrief
  • Dit is de Dag

    AFAS stopt met jaarplannen en eindejaarsgesprekken. Goed idee?

    17/2/2026 | 7min
    Softwarebedrijf AFAS heeft al een vierdaagse werkweek en nu doen ze weer iets geks: het bedrijf wil 'planloos' door het leven gaan stoppen met de eindejaarsgesprekken. Wat betekent dat voor het bedrijf? En wat is er mis met plannen maken?

    In Dit is de Dag gaat presentator Jan Willem Wesselink in gesprek met Bas van der Veldt, CEO van AFAS.

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!  

    Het beste van DIT in je mailbox: 
    ✉️ Nieuwsbrief
  • Dit is de Dag

    Israel stelt 60-dagen ultimatum aan Hamas: wat betekent dit voor de wapenstilstand?

    17/2/2026 | 19min
    Als Hamas niet binnen 60 dagen tijd alle wapens inlevert, zal Israël de oorlog in Gaza hervatten. De Israëlische kabinetssecretaris Yossi Fuchs stelde dit ultimatum tijdens een conferentie in Jeruzalem. Wat zegt dit over het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas?

    In Dit is de Dag gaat presentator Jan Willem Wesselink in gesprek met:
    * Raouf Leeraar, beleidsdirecteur bij de Israel Allies Foundation
    * Keren Hirsch, Israelisch-Nederlandse en bestuurslid bij het CIDI
    * Radi Suudi, Palestijns-Nederlandse politicoloog 

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons!  

    Het beste van DIT in je mailbox: 
    ✉️ Nieuwsbrief
  • Dit is de Dag

    Luister ook naar 'Niet Mijn Schuld - Kinderen van de Toeslagenaffaire'

    16/2/2026 | 1min
    Vijf jaar nadat het kabinet Rutte viel over het toeslagenschandaal, worstelen ouders en hun kinderen nog steeds met de gevolgen. In 'Niet Mijn Schuld - Kinderen van de Toeslagenaffaire' ontdekt Sander 't Sas (maker van de bekroonde podcast De Taxioorlog) in een journalistieke zoektocht dat veruit de meeste kinderen die ten onrechte uit huis zijn geplaatst, nog steeds niet terug zijn. Kinderen worden bovendien door de overheid niet erkend als volwaardig gedupeerden en hebben hierdoor ook geen toegang tot de schaderegeling. Ondanks dat zij - net als hun ouders - torenhoge schulden hebben omdat zij het hoofd boven water moesten zien te houden.
  • Dit is de Dag

    Is liegen op je CV een doodzonde?

    16/2/2026 | 19min
    Vandaag en morgen ontvangt formateur en - als alles goed gaat - aankomend premier Rob Jetten allerlei beoogd bewindslieden.

    Als alles goed gaat: want vandaag meldde de Volkskrant dat beoogd staatssecretaris Nathalie van Berkel haar CV wel heel creatief heeft opgepoetst. Ze gaf aan dat ze een master bestuurskunde had gevolgd, maar dat bleek niet waar. Van Berkel heeft alleen een havo-diploma en een diploma voor het eerste jaar bestuurskunde op het hbo, dus niet op de universiteit. 

    In een reactie aan de Volkskrant stelt Van Berkel dat ze haar cv op Linkedin eerder "naar eer en geweten, op basis van haar geheugen, heeft ingevuld". Maar ze geeft toe dat ze de informatie over haar studie "wel explicieter op haar cv had kunnen opnemen".

    Hoe erg is dit? Hoort dit soort creatief oppoetsen van je CV er bij of is het een doodzonde? Hans van der Steeg bespreekt het met:

    Annemiek van Kessel, zij was dertig jaar actief op het gebied van personeelszaken. Ook schreef ze het boek: Wat zit je haar goed! over waarom en wanneer mensen liegen
    Bert van den Braak, emeritus hoogleraar parlementaire geschiedenis
    Sophie van der Zee, zij onderzoekt aan de Erasmus School of Economics leugenachtig gedrag

Mais podcasts de Notícias

Sobre Dit is de Dag

Dit is de Dag is een stevig opiniërend programma van de EO. Dagelijks wordt er gedebatteerd over actuele onderwerpen of wordt de gast van de dag geinterviewd.
Site de podcast

Ouça Dit is de Dag, Foro de Teresina e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções

Dit is de Dag: Podcast do grupo

Informação legal
Aplicações
Social
v8.5.0 | © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 2/18/2026 - 12:54:29 AM