Dit is de Dag

NPO Radio 1 / EO
Dit is de Dag
Último episódio

1636 episódios

  • Dit is de Dag

    Vakantiegeld, is dat nog wel van deze tijd?

    01/05/2026 | 10min
    In mei krijgen mensen vakantiegeld. Deze regeling is ooit bevochten door de vakbonden, maar is het inmiddels niet veel te ouderwets? Met lector vrijetijdskunde Goof Lukken en Karin Radstaak van het Nibud.
  • Dit is de Dag

    33-jarige Frank van de Wolde wil eerste voorzitter Progressief Nederland worden

    01/05/2026 | 11min
    Frank van de Wolde wil na de eenwording van GroenLinks en de Partij voor de Arbeid de eerste voorzitter worden van de fusiepartij Progressief Nederland.
  • Dit is de Dag

    Stoppen met militaire oefeningen in natuurgebieden?

    01/05/2026 | 19min
    Nederland is al een paar dagen in de ban van natuurbranden. Ook vandaag was het weer spannend met de oplopende temperaturen en de forse wind. Jelmer Dam van het Nederlands instituut voor publieke veiligheid geeft de laatste stand van zaken.

      

     Verschillende branden ontstonden bij militaire oefenterreinen. Onder andere bij 't Harde en in Weert. Hoe verantwoord is het om defensie-oefeningen te doen in natuurgebieden? En hoe wapenen we ons tegen deze branden? Margje Fikse bespreekt het met Dirk-Wim in 't Hof van GroenLinks Gelderland, Rik Loeters van de BBB in Gelderland, en met ecoloog en natuurfotograaf Ruben Smit.
  • Dit is de Dag

    Hoe gezond zijn ziekenhuizen eigenlijk?

    30/04/2026 | 12min
    We zijn in ziekenhuizen gaan geloven zoals we ooit in God geloofden: als veilige havens waar wonderen gebeuren. Dat schrijft oncoloog Schelto Kruijff in zijn nieuwe boek. Maar wat als dat beeld niet klopt? Joram Kaat gaat met hem in gesprek.
  • Dit is de Dag

    Maken sociale media vrouwen ongelukkiger dan mannen?

    30/04/2026 | 18min
    We kennen Dry January en Stoptober, maar steeds meer mensen doen mee aan Mei Social Vrij: een maand lang niet op sociale media. Maakt offline leven ons ongelukkig? En zijn vrouwen ongelukkiger door social media dan mannen?

    Joram Kaat praat erover met: 

    * Maike Bartelds, hoogleraar psychologie van geluk
    * Jan Bruin, Mei Social Vrij 
    * Lena Bril, Journalist en schrijver

Mais podcasts de Comentários de notícias

Sobre Dit is de Dag

Dit is de Dag is een stevig opiniërend programma van de EO. Dagelijks wordt er gedebatteerd over actuele onderwerpen of wordt de gast van de dag geinterviewd.
Site de podcast

Ouça Dit is de Dag, RESUMIDO e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções

Dit is de Dag: Podcast do grupo

Informação legal
Aplicações
Social
v8.8.13| © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 5/3/2026 - 7:52:15 PM