Pular para o conteúdo

Dit is de Dag

NPO Radio 1 / EO
Dit is de Dag
Último episódio

1882 episódios

  • Dit is de Dag

    Hier gaat het te weinig over in de miljoenennota

    15/09/2026 | 23min
    De hele begroting van de rijksoverheid voor 2027 is vandaag gepresenteerd. Daarin zijn veel afwegingen en keuzes gemaakt. Wij zijn benieuwd waar in al die cijfers juist (te) weinig aandacht voor is. Dat vraag presentator Jan-Willem Wesselink aan drie economen: 
    * Jan-Paul van de Kerke, hoofdeconoom van ABNAMRO
    * Rens van Tilburg, econoom  
    * Vinzenz Ziesemer, directeur Instituut voor Publieke Economie
  • Dit is de Dag

    Dit is de Prinsjesdag met vicepremier Bart van den Brink (CDA)

    15/09/2026 | 18min
    Op deze Prinsjesdag spreekt presentator Jan-Willem Wesselink met vicepremier Bart van den Brink (CDA). Hoe denkt hij meerderheden te gaan halen met deze begroting? En welke CDA-beloftes staan nog overeind?
  • Dit is de Dag

    D66 wil dat we allemaal 90 jaar kunnen worden

    14/09/2026 | 19min
    Als het aan D66 ligt, worden Nederlanders in 2040 negentig jaar oud. Dat is acht jaar ouder dan nu en moet bereikt worden met afvalmedicatie, gezondheids-apk's en een rijksvaccinatieprogramma voor ouderen. Is dat reëel? En liever nog: is dat wenselijk?

    Presentator Margje Fikse gaat in gesprek met:
    * Marijke Synhaeve, Tweede Kamerlid van D66
    * Wim Groot, zorgeconoom
    * Rudi Westendorp, hoogleraar ouderengeneeskunde en directeur bij Reable Nederland

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN) ons! 

    Het beste van DIT in je mailbox: 
    ✉️ Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Waarschuwen AI-topmannen terecht voor AI?

    14/09/2026 | 12min
    Opmerkelijke uitspraken van de baas van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, Dario Amodei. Hij doet een dringende oproep aan de AI-sector om een pauze te nemen in de ontwikkeling van nieuwe technologie. Alleen op die manier kunnen we volgens hem AI blijven begrijpen en kunnen we het onder controle houden.

    Is deze AI-pauze noodzakelijk? En hoe serieus moeten we deze oproep nemen? Margje Fikse spreekt met emeritus hoogleraar Kunstmatige Intelligentie en Robotrecht Rob van den Hoven van Genderen, en met Lode Lauwaert, hoogleraar techniekfilosofie aan de KU Leuven.

    📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g)! 

    Het beste van DIT in je mailbox:
    📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
  • Dit is de Dag

    Zijn studenten de dupe van de 'oorlogskoorts'?

    14/09/2026 | 10min
    De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) organiseert 27 september een nationaal vredesprotest. Onder de leus Stop de oorlogskoorts, kies voor vrede ageren ze tegen de militarisering van het onderwijs. Jongeren en studenten zijn hiervan de dupe, zegt de vakbond. Volgens de JOVD - gelieerd aan de VVD - slaat de LSVb de plank mis: defensie zorgt er juist voor dat studenten na hun studie nog een baan kunnen zoeken in vrij land. Bennie Neplenbroek (JOVD) en Juliana Könning (LSVb) gaan met elkaar in debat.
Mais podcasts de Comentários de notícias
Sobre Dit is de Dag
Dit is de Dag is een stevig opiniërend programma van de EO. Dagelijks wordt er gedebatteerd over actuele onderwerpen of wordt de gast van de dag geinterviewd.
Site de podcast

Ouça Dit is de Dag, Sem Precedentes e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções
Dit is de Dag: Podcast do grupo
Aplicações
Social
v8.17.0 | © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 9/15/2026 - 11:25:31 PM