Powered by RND
PodcastsArteIn het Rijksmuseum

In het Rijksmuseum

Rijksmuseum, Rijksmuseum Amsterdam
In het Rijksmuseum
Último episódio

Episódios Disponíveis

5 de 118
  • Vrouwen aan de muur #1: Waar zijn toch de vrouwen?
    In aflevering 1: Waar zijn toch de vrouwen?Is een Hollandse meester altijd een man? Bij dat woord zou je dat misschien wel denken, maar (spoiler!) het is niet zo. Hoe komt het dan dat wij die vrouwelijke meesters vaak niet kennen? Ontdek het - en meer - in de eerste aflevering van 'Vrouwen aan de muur'. 🖼️️ Vrouwen aan de muur: 5 afleveringen, wekelijks vanaf 11 november 2025🎤 Een podcast van Geerke Catshoek, met Willem Voogd🎓 Experts: Jenny Reynaerts en Marion Anker, Rijksmuseum👍 Eindredactie: Wieneke 't Hoen i.s.m. Irma de Vries, Rijksmuseum🎧 Audionabewerking Luuk van Dijk🙏 Met dank aan Stef Visjager voor het adviesDe podcast 'Vrouwen aan de muur' is mogelijk gemaakt door Stichting TBI Fundatie / Vrouwen van het Rijksmuseum Fonds.In 'Vrouwen aan de muur' gaat Geerke Catshoek met Willem Voogd het Rijksmuseum in op zoek naar de gezichten en verhalen van vrouwen die onze geschiedenis hebben bepaald. Wie waren ze, waar kom je ze tegen, en waarom moeten ze nú zichtbaar worden? Ze nemen je mee door de zalen én achter de schermen. Want zonder vrouwen aan de muur blijft ons verhaal maar half verteld.
    --------  
    19:39
  • TRAILER Vrouwen aan de muur. Waar zijn de vrouwen in het Rijksmuseum?
    Vanaf 11 november start een nieuwe podcastserie: 'Vrouwen aan de muur'. Geerke Catshoek gaat met Willem Voogd het Rijksmuseum in op zoek naar de gezichten en verhalen van vrouwen die onze geschiedenis hebben bepaald. Wie waren ze, waar kom je ze tegen, en waarom moeten ze nú zichtbaar worden? Ze nemen je mee door de zalen én achter de schermen. Want zonder vrouwen aan de muur blijft ons verhaal maar half verteld.🖼️️ Vrouwen aan de muur: 5 afleveringen, wekelijks vanaf 11 november 2025🎤 Een podcast van Geerke Catshoek, met Willem Voogd👍Eindredactie Wieneke 't Hoen i.s.m. Irma de Vries, Rijksmuseum🎧 Audionabewerking Luuk van Dijk🙏 Met dank aan Stef Visjager voor het adviesDe podcast 'Vrouwen aan de muur' is mogelijk gemaakt door Stichting TBI Fundatie / Vrouwen van het Rijksmuseum Fonds.
    --------  
    0:30
  • Joodse fotograaf Hanna Elkan: eerste vrouwelijke fotograaf die haar eigen fotostudio in Amsterdam had
    Een zelfportret van een fotograaf: ze kijkt in haar eigen camera met een volle, maar niet uitgelaten lach. We zien Hanna Elkan. Als eerste vrouwelijke fotograaf had ze haar eigen fotostudio in Amsterdam. Beroemde schrijvers en muzikanten, onder wie Rachmaninov en Stravinsky, kwamen vanuit het nabijgelegen Concertgebouw naar haar studio om zich te laten portretteren. Elkan en andere vrouwelijke fotografen creëerden met hun fotografie een uniek beeld van het Amsterdam.📷️️ Zelfportret, Hanna Elkan, 1928-1942🎤 Janine Abbring‍🎓 Mara LagerweijWil je weten hoe het portret eruit ziet? Ga dan naar rijksmuseum.nl/podcast. Het artikel over Hanna Elkan in De Parelduiker lees je hier. 'In het Rijksmuseum' is powered by ING. 
    --------  
    22:50
  • Versgebakken brood en trotse bakkers door Jan Steen
    Stel je voor, je loopt in de 17e eeuw door de binnenstad van Leiden en je hoort iemand op een hoorn blazen. Je weet wat dat betekent. Je gaat af op het geluid en de geur van versgebakken brood. Je wandelt de hoek om en ziet twee trotse mensen bij hun uitgestalde broodjes staan, net uit de oven. Je zou zo wat kadetjes bij ze willen bestellen. Dat is wat dit schilderij van Jan Steen losmaakt als je ervoor staat. Wie zijn deze bakkers? Waarom zijn ze op deze manier geschilderd? 🖼️️ Bakkersechtpaar Arent Oostwaard en Catharina Keizerswaard, Jan Steen, 1658🎤 Janine Abbring‍🎓 Anne LendersWil je weten hoe het portret eruit ziet? Ga dan naar rijksmuseum.nl/podcast. Het schilderij hangt t/m 11 januari 2026 in de tentoonstelling Thuis in de 17de eeuw.'In het Rijksmuseum' is powered by ING. 
    --------  
    24:56
  • Familieverraad en liefdesverdriet van prinses in Delfts blauw: Mary Stuart II
    Dit is het verhaal van Mary Stuart II,  koningin van Engeland, Schotland en Ierland. Door haar huwelijk met stadhouder Willem III van Oranje was ze verbonden met Nederland. Wie was deze 17de-eeuwse prinses? Waarom moest ze breken met haar vader? Een bewogen leven dat zich afspeelde op onder meer Paleis Het Loo en in Kensington Palace Londen. 👤 Borstbeeld van Mary Stuart, De Grieksche A, ca. 1680-1690🎤 Janine Abbring‍🎓 Femke DiercksWil je weten hoe het beeld eruit ziet? Ga dan naar rijksmuseum.nl/podcast. 'In het Rijksmuseum' is powered by ING. 
    --------  
    29:02

Mais podcasts de Arte

Sobre In het Rijksmuseum

Wil je meer weten over kunst en geschiedenis uit het Rijksmuseum? Luister dan naar Janine Abbring die in gesprek gaat met experts. Je doorkruist het museum van Rembrandt, Johannes Vermeer, Thérèse Schwartze, De slag bij Waterloo en zo veel meer. Ontdek en geniet, elke aflevering weer.
Site de podcast

Ouça In het Rijksmuseum, Tantos Tempos Podcast e muitos outros podcasts de todo o mundo com o aplicativo o radio.net

Obtenha o aplicativo gratuito radio.net

  • Guardar rádios e podcasts favoritos
  • Transmissão via Wi-Fi ou Bluetooth
  • Carplay & Android Audo compatìvel
  • E ainda mais funções
Aplicações
Social
v7.23.11 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 11/14/2025 - 5:19:45 AM