Partner im RedaktionsNetzwerk Deutschland
Ouça Freakery - Historia Mody na aplicação
Ouça Freakery - Historia Mody na aplicação
(171.489)
Guardar rádio
Despertar
Sleeptimer
Guardar rádio
Despertar
Sleeptimer
Página inicialPodcastsHistória
Freakery - Historia Mody

Freakery - Historia Mody

Podcast Freakery - Historia Mody
Podcast Freakery - Historia Mody

Freakery - Historia Mody

Freakery
juntar
Freakery to podcast i kanał na YouTube wgryzający się w historię mody, chcąc dostrzec jej najmniejsze okruszki. Zapomniane wątki i nazwiska znane każdemu - wszy... Veja mais
Freakery to podcast i kanał na YouTube wgryzający się w historię mody, chcąc dostrzec jej najmniejsze okruszki. Zapomniane wątki i nazwiska znane każdemu - wszy... Veja mais

Episódios Disponíveis

5 de 59
 • MET Gala 2023. Karl Lagerfeld: modowy wampir i reinkarnacja Chanel.
  Wprowadzone przez Dianę Vreeland motywy przewodnie MET Gali otwierającej coroczną wystawę Costume Institute od zawsze rozbudzają wyobraźnię. W czym pojawią się goście słynnej (i wąskiej) listy? Kto dobrze zinterpretuje temat? Poświęcenie MET Gali konkretnemu projektantowi uznaje się za jeden z większych honorów. Met Gala 2023 poświęcona jest temu, który bez wytchnienia trzymał za lejce modę,… Czytaj więcej »MET Gala 2023. Karl Lagerfeld: modowy wampir i reinkarnacja Chanel.
  01/05/2023
  14:08
 • Moda i balet – od balletcore do Króla Słońce.
  Dla wielu moda i taniec idą ręka w rękę – obie dziedziny skupiają się na pięknie, na ruchu i na ciele. To ostatnie, kruche, niemal porcelanowe, stereotypowo kojarzymy z postacią baletnicy. Przez lata stała się kwintesencją powściągliwej elegancji i eterycznej lekkości. W tym odcinku sprawdzimy kiedy narodził się balet i kult ultraszczupłego ciała tancerki. Dowiemy… Czytaj więcej »Moda i balet – od balletcore do Króla Słońce.
  15/04/2023
  19:17
 • Mężczyźni w spódnicach – czy historia, Harry Styles i Brad Pitt mogą się mylić?
  Moda to przewrotne zjawisko – niby lubi zataczać koło, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo, kiedy coś wypadnie z jej łask, albo wróci podczas najmniejszego kaprysu. Dokładnie tak było ze spódnicami. Formy tunik, sukien i spódnic istniały od zarania dziejów, przechodząc modyfikacje, często współistniejąc ze spodniami – przez długie lata porządnie zakrywając biodra dubletem.… Czytaj więcej »Mężczyźni w spódnicach – czy historia, Harry Styles i Brad Pitt mogą się mylić?
  28/02/2023
  21:52
 • Vivienne Westwood = punk. Fetysz do biura, lody Kate Moss i zagubione majtki u Królowej Elżbiety II.
  Był taki czas, kiedy 430 Kings Road było epicentrum trzęsienia ziemi. Sto punktów w skali punka. Kiedy Wielka Brytania była w rozsypce, właśnie tam Vivienne Westwood i Malcolm Maclaren potrafili przekuć całe niezadowolenie i bunt w modę. Zaczynając od Lat it Rock, przez Sex, Seditionaries aż po World’s End serwowali dekonstrukcję wyrażającą potrzebę zmian. W… Czytaj więcej »Vivienne Westwood = punk. Fetysz do biura, lody Kate Moss i zagubione majtki u Królowej Elżbiety II.
  29/01/2023
  25:32
 • 90s brows? Golenie, rozjaśnianie i historia brwi spaghetti – od Mony Lisy do Pam Anderson.
  Wiele osób patrzy na modę jak na formę obiegu zamkniętego, gdzie w nowy sposób patrzymy na elementy, które pojawiały się już w przeszłości. Czy tendencja do nostalgii i reinterpretowania tego, co było omija branżę beauty? Nie – co od jakiegoś czasu pokazują nowe trendy dotyczące brwi. Po jednoznacznym panowaniu bujnych, wyczesanych łuków, kwitnący na TikToku… Czytaj więcej »90s brows? Golenie, rozjaśnianie i historia brwi spaghetti – od Mony Lisy do Pam Anderson.
  21/12/2022
  12:32

Mais podcasts de História

Sobre Freakery - Historia Mody

Freakery to podcast i kanał na YouTube wgryzający się w historię mody, chcąc dostrzec jej najmniejsze okruszki. Zapomniane wątki i nazwiska znane każdemu - wszystko w pajęczej sieci popkulturowych nawiązań. Biżuteria z włosów? Suknia ze spadochronów? Radioaktywny makijaż? Lycra dla zombie? Niedługo już nic Was nie zdziwi, a moda stanie się lekturą, do której sami napiszecie opracowanie. Instagram: https://www.instagram.com/freakery/ YouTube: https://www.youtube.com/freakery
Site de podcast

Ouve Freakery - Historia Mody, 5 Continentes E várias outras estações de todo o mundo com a aplicação radio.net

Freakery - Historia Mody

Freakery - Historia Mody

Descarregue agora gratuitamente e ouve facilmente o rádio.

Google Play StoreApp Store